La Tabăra Națională de Fizică și Astronomie Marin Dacian Bica, Voroneț, Suceava 4-9 februarie 2017 s-au obtinut urmatoarele premii:

1. Medalie de argint – Premiul II      Ciupitu Alexandru       Secțiunea astronomie -prejuniori
  2. Medalie de bronz – Premiul III – Dobrescu Mihai Secțiunea astronomie –juniori
  3. Medalie de bronz – Premiul III – Zăvoianu Carina Secțiunea astronomie –juniori
  4. Medalie de bronz – Premiul III – Băluță Tudor Secțiunea astronomie –juniori
  5. Mențiune – Iordache Ioana Alexandra – Secțiunea astronomie –juniori
  6. Mențiune – Dăscălescu George Anton – Secțiunea astronomie –juniori
  7. Mențiune – Băducu Iustin Costin – Secțiunea astronomie –juniori
  8. Mențiune – Postolache Ștefan Darius – Secțiunea astronomie –juniori
  9. Mențiune – Vlad Elena Diana – Secțiunea fizică
  10. Mențiune – Dobrescu Mihai – Secțiunea fizică
  11. Mențiune – Popoiu Alexandru Ovidiu Ioan – Secțiunea fizică
  12. Mențiune – Zăvoianu Carina – Secțiunea fizică
  13. Mențiune – Vlad Elena Diana – Secțiunea fizică
  14. Diplomă de participare: Băducu Iustin Costin – Secțiunea fizică
  15. Diplomă de participare – Postolache Ștefan Darius – Secțiunea fizică
  16. La Concursul Național de Fizică pentru elevi Hands on Universe, organizat de Facultatea de Fizică, Universitatea din București, ediția a V-a, elevii Camerzan Raluca, Duță Alex, Năstase Roxana, au obținut mențiune.
  17. La Concursul Regional CĂLĂTORI PRIN UNIVERS, ediția a V-a organizat de Șc. Gim.Nr.3 Lupeni, eleva Nedelcu Eva Antonia – Premiul I
  18. La Simpozion Județean SPAȚIUL ÎȚI GHIDEAZĂ PAȘII, ORGANIZAT de Liceul Teoretic Teiuș, Alba , s-au obținut următoarele premii:

ANDRIȚOIU ANA MARIA – premiul I

CLIMENCO ANNA-   premiul I

ZUVELCĂ DIANA – premiul al III-lea

1. La Simpozionul și Concursul Județean MISTERIOSUL UNIVERS, ediția a II-a, desfășurat la Școala Gimnazială Al.Ceaușianu , Reghin, Mureș, s-au obținut următoarele rezultate:

ZUVELCĂ DIANA a obținut  premiul special,

Mocanu Andreea Rebecca- premiul I.

1. La Concursul Regional Luceafărul, ediția a IV-a, organizat de Liceul Teoretic Mihai Eminescu, Bârlad, în perioada ianuarie-martie 2017, eleva Rădoi Lorena a obținut premiul I, secțiunea Science Fiction.
  2. La Concursul Național de creație artistico-plastică Târg de mărțișoare, ediția a V-a, 2017, s-au obținut următoarele rezultate:

Botâlcă Iulia- premiul I

Climenco Anna- premiul I

Iordache Diana- premiul I

Ungureanu Bianca- premiul I

Preda Nicolae- premiul I

• La concursul regional ,,Impreuna prin meandrele Universului”: Nedelcu Eva – Premiul I , Luca Sabina – Premiul I, Rădoi Lorena – Premiul I.
  • La concursul municipal,,Știința-drumul spre cunoaștere” s-au obținut rezultate la:

sectiunea film: Premiul I,  Crețu Sebastian

secțiunea poster : Premiul I Iordache Andreea

secțiunea power point : Premiul I: Vlad Ifrim, Sandu Mihnea.

• Mentiune speciala la etapa pe sector la concursul de chimie Lazar Edeleanu, eleva Mitroiu Stefania din cls. a VII-a C.
  • Premii la concursul regional ,,Impreuna prin meandrele Universului”: Duta Alex- Premiul II , Camerzan Raluca- Premiul I din cls. a VIII-a C si Epure Daniela,din clasa a VIII-a B-Premiul I la sectiunea PPT
  • La concursul municipal,,Stiinta-drumul spre cunoastere” – sectiunea film Premiul I, elevul Duta Alex si Premiul II, eleva Raluca Camerzan din cls. a VIII-a C.La Concursul Național de Reviste Școlare și Jurnalism dna profesor Cristecu Carmen si dna prof. Miclea Emilia au obținut Premiul III, la etapa pe sector și Premiul III la etapa pe municipiu cu revista ,,Chemisfera” – ISSN 2343-7847